Ka rupeties par zaluzijam

Pati vienkāršākā kopšana ir metāla un plastikāta žalūzijām. Visa kopšana noslēdzas tajā, ka tās periodiski ir jānoslauka ar samitrinātu ( ziepjūdenī vai pulvera ūdenī) lupatiņu, bet metāliskās drīkst vienkārši noslaucīt ar cietu birsti. Koka žalūzijas noslaukiet ar tīru lupatiņu un izpūtiet ar putekļu sūcēju. Diedziņi, kuri savieno koka daļas vienu pie otras, apstrādāti ar speciālu šķīdumu, tāpēc putekļus nesavāc, un tos var tīrīt pat ar mazgājamo putekļu sūcēju. Bet žalūzijām, kuras ir piesūcinātas ar stikla šķiedrām, der tikai sausā tīrīšana.
Izskatīsim pamatīgāk visus žalūziju tīrīšanas veidus.

Vertikālās auduma žalūzijas

Tās ir vienas no sarežģītāk kopjamajām žalūzijām. Katru nedēļu tās var tīrīt ar putekļu sūcēja palīdzību.

Nekādā gadījumā tās nedrīkst mazgāt veļas mašīnā. Vienkāršāk ir samainīt joslas, nekā tās tīrīt.

Bet vairākumā gadījumu, tīrīšana ir neizbēgama. Apmēram vienreiz gadā ( tas atkarīgs no vielas , ar kuru piesūcinātas žalūzijas un no telpas, kurā tās atrodas) žalūzijas ir nepieciešams tīrīt. Jums ir divi varianti-nodot tās ķīmiskajā tīrītavā vai tīrīt pašiem. Ja jūs tomēr esat nolēmuši tīrīt tās patstāvīgi, tad vispirms ir jānoņem apakšējā ķēde, jāatbrīvo no atsvariem, bet pēc tam jāatbrīvo auduma joslas. Tad katru joslu ļoti uzmanīgi jāsaritina rullītī, ja ir ļoti smalks audums, katru rullīti var ietīt marles audumā vai citā plānā audumā. Tālāk šos rullīšus ievieto ziepjūdenī. Nedrīkst trīt un berzēt joslas, vienkārši atstājiet tās uz vairākām stundām ziepjūdenī. Kad netīrumi būs izmazgājušies, izskalojiet tās ar tīru ūdeni un pakariniet mitras, lai tās žūst zem sava un zem atsvaru svara. Tādā veidā tās izžūs un iztaisnosies. Ja žalūziju audums ir sliktas kvalitātes, tad joslas var zaudēt savu formu un deformēties. Tāpēc pērkot žalūzijas, pievērsiet uzmanību audumam un nepērciet pašas lētākās žalūzijas.

Ļoti vēlams būtu, pirms žalūziju tīrīšanas, piezvanīt uz kompāniju , kura izgatavojusi žalūzijas, lai konsultētos par to tīrīšanu. Darbinieki jums pastāstīs, kā pareizi tās tīrīt un kā reaģēs audums pēc tīrīšanas.

Žalūzijas ar stikla šķiedrām nepieļauj nekādu citu tīrīšanu, tikai un vienīgi sauso, bet modeļus „black out” drīkst tīrīt tikai ar speciālu tīrīšanas līdzekli.

Tāpat tiek rekomendēts, ne retāk kā vienreiz gadā karnīzi ar vadošo mehānismu iesmērēt ar silikona smēri.

Horizontālās alumīnija žalūzijas

Tām nav vajadzīga speciāla kopšana. Tās drīkst regulāri mazgāt ar mīkstu lupatu, kura samērcēta ziepjūdenī, vai arī tīrīt ar mīksto putekļu sūcēja birstīti.
Mazgāšanai drīkst izmantot tikai ūdeni, vai vieglu ziepjūdeni, bez īpašiem līdzekļiem, ūdens var būt gan auksts, gan sils, galvenais, lai nav verdošs.

Ja joslas ir ļoti netīras, tad ieteicams noņemt visu konstrukciju un ievietot vannā ar siltu ziepjūdeni, kārtīgi nomazgāt, pilnībā izžāvēt , var karināt arī mitras. Karnīzi ar vadošo mehānismu mitrināt ir kategoriski aizliegts!

Tāpat tiek rekomendēts, ne retāk kā vienreiz gadā, karnīzi ar vadošo mehānismu iesmērēt ar silikona smēri.

Rullo žalūzijas

Rullo žalūziju tīrīšana parasti ir sausā, vai nu slauka visu audumu, vai arī traipus tīra ar parastu dzēšgumiju. Dažu rullo žalūziju tīrīšana ir iespējama ar mīkstu sūkli un pH neitrāliem mazgāšanas līdzekļiem. Putas tiek uzklātas ar sūkli, bet nomazgātas ar mīkstu, mitru lupatu, bet pēc tam žalūzijas žāvē atvērtā veidā. Lai iztīrītu traipus, labāk ir izmantot traipu tīrīšanas līdzekļus no dabīgām izejvielām.

Mēs varam Jūsu logiem piedāvāt Jūsu sapņu žalūzijas!

Meistara izsaukums – tel.26 80 08 80 : e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Izsaukums žalūziju nomērīšanai ( noformējot pasūtījumu) – bezmaksas.

Žalūziju mērītāja izsaukums , konsultācijas nolūkos -15Eur

Izsaukt meistaru, lai nomērītu žalūzijas - tel.26 80 08 80 no 9.00 līdz 19.00: e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Iepazīties ar sistēmu paraugiem var ofīsā - Mārupes iela 23

Salonam “Vindecor” ir privātā rullo žalūziju ražotne. Tas nozīmē , ka , pasūtot rullo žalūzijas salonā “Vindecor” , jūs tās saņemsiet tieši no ražotāja.

Powered by CoalaWeb